Create your own web pages in minutes...
2007-2009 gd-med.pl
Prywatny Gabinet Lekarski Grażyna Duszkiewicz
Albatrosów 12B
Warszawa
Tel/Fax 022 644-04-72

grazyna.duszkiewicz@interia.pl


OFERTA SPECJALNA

WCZASY ODCHUDZAJĄCE ZDROWOTNE !O NAS         INNE INFORMACJE     CENNIK     SKLEP INTERNETOWY

TERAPIE
OFERTA SPECJALNA

WCZASY ODCHUDZAJĄCE ZDROWOTNE !BIOFOTONICZNY SKANER

( BIO-SKANER )

BEZPIECZNA, NIEINWAZYJNA METODA
POMIARU ANTYUTLENIACZY Skaner Pharmanex®Biophotonic
to urządzenie, które pozwala na ocenę nawyków związanych ze stylem życia poprzez pomiar poziomu karotenoidów w ludzkiej tkance (na powierzchni skóry) za pomocą sygnałów optycznych. Karotenoidy stanowią szczególny rodzaj składników odżywczych o właściwościach antyoksydacyjnych występujących w wielu gatunkach owoców i warzyw.
W celu przeprowadzenia pomiaru należy na kilka minut umieścić dłoń w wiązce niebieskiego światła emitowanego przez skaner. Jest to bezbolesny i nieinwazyjny zabieg.
Sygnały wytwarzane w trakcie procesu skanowania identyfikują unikalną budowę cząsteczkową karotenoidów, umożliwiając ich pomiar bez interferencji ze strony innych substancji cząsteczkowych oraz ustalenie wyniku SCS (ang. Skin Carotenoid Score), który określa poziom karotenoidów dla danej osoby. Na wynik SCS określający poziom karotenoidów w skórze wpływa wiele czynników:

1. Sposób odżywiania. Osoby, które spożywają duże ilości warzyw i owoców bogatych w karotenoidy, uzyskują zwykle wyższe wyniki.
2. Suplementacja. Osoby, które regularnie zażywają suplementy         zawierające przeciwutleniacze, mają zazwyczaj wyższe wyniki.
3. Zawartość tkanki tłuszczowej. Osoby z nadwagą lub o wysokiej zawartości tkanki tłuszczowej w stosunku do swojego wzrostu lub płci często uzyskują niskie wyniki.
4. Styl życia. Wysoki poziom stresu oksydacyjnego oraz kontakt z wolnymi rodnikami mogą wpłynąć na obniżenie wyniku. Do typowych źródeł wolnych rodników należą dym tytoniowy, stres, promieniowanie słoneczne, zanieczyszczenia oraz toksyny.
5. Geny. Na wynik SCS wpływa także uwarunkowana indywidualnymi predyspozycjami zdolnośćorganizmu do absorbowania karotenoidów.
 
Co oznacza uzyskany wynik SCS

Karotenoidy to silne antyoksydanty (przeciwutleniacze). Pomiar poziomu karotenoidów w skórze za pomocą skanera to prosty i praktyczny sposób określenia zawartości karotenoidów oraz dobry wskaźnik ogólnego potencjału antyoksydacyjnego organizmu – czyli SCS.

Wynik SCS wskazuje poziom antyoksydantów karotenoidowych w skórze, który jest dokładnym i rzetelnym biomarkerem ogólnego poziomu antyoksydantów w organizmie. SCS pomoże Ci określić, czy spożywasz odpowiednią ilość składników odżywczych zawierających przeciwutleniacze. Wyniki SCS przedstawiane są wizualnie na kolorowej skali.

Twój wynik SCS zapisywany jest na Certyfikacie Skanowania, który możesz zachować na przyszłość. Przy każdym kolejnym skanowaniu możesz porównać aktualny wynik z poprzednimi i śledzić postępy.