Create your own web pages in minutes...
2007-2009 gd-med.pl
Prywatny Gabinet Lekarski Grażyna Duszkiewicz
Albatrosów 12B
Warszawa
Tel/Fax 022 644-04-72

grazyna.duszkiewicz@interia.pl


Inhalacje


Metoda lecznicza polegająca na wdychaniu pary wodnej lub leków do układu oddechowego (także dzięki zastosowaniu urządzeń wytwarzających aerozole lecznicze o różnym stopniu rozproszenia).

Dzięki tej metodzie staje się możliwe wprowadzenie do dróg oddechowych odpowiednich leków docierających do najdrobniejszych oskrzelików.


Tym sposobem można wprowadzać antybiotyki, środki rozkurczające, odczulające i przeciwzapalne oraz leki ułatwiające odkrztuszanie wydzieliny oskrzeli. Środki lecznicze rozprasza się najczęściej za pomocą sprężonego powietrza oraz przy zastosowaniu ultradźwięków.

Inhalacje mogą być indywidualne lub zbiorowe. W uzdrowiskach istnieją sale wyposażone w inhalatory. Można przeprowadzać również inhalacje naturalne w otoczeniu tężni (Konstancin, Ciechocinek) lub nad brzegiem morza.


Aromaterapia w powietrzu to klasyczne inhalacje lub rozpylanie albo odparowywanie olejków w pomieszczeniu, w którym przebywa pacjent. Inhalacje robi się bądź nad naczyniem z gorącą wodą, do którego wkroplono 5-10 kropli mieszaniny olejków.

Typowa aromaterapia w powietrzu to rozpylanie olejków rozpuszczonych w wodzie przy pomocy ogrzewanego świeczką kominka. W zależności od pomieszczenia stosuje się do 10 kropli mieszaniny olejków na zabieg.

OFERTA SPECJALNA

WCZASY ODCHUDZAJĄCE ZDROWOTNE !
TERAPIE
OFERTA SPECJALNA

WCZASY ODCHUDZAJĄCE ZDROWOTNE !O NAS         INNE INFORMACJE     CENNIK     SKLEP INTERNETOWY