Create your own web pages in minutes...
2007-2009 gd-med.pl
Prywatny Gabinet Lekarski Grażyna Duszkiewicz
Albatrosów 12B
Warszawa
Tel/Fax 022 644-04-72

grazyna.duszkiewicz@interia.pl


CHELATACJA

Nieoperacyjna metoda lecznicza rozpuszczająca blaszki miażdżycowe w naczyniach krwionośnych, jak dotychczas pierwsza w dziejach ludzkości metoda eliminująca źródło wolnych rodników w ustroju.
Jest to nowa w Polsce metoda leczenia, która szczególnie korzystnie i skutecznie wpływa na zdrowie osób z poważnymi komplikacjami krążeniowymi, takimi jak: zawał mięśnia sercowego, przebyty lub zagrażający udar mózgu czy bóle niedokrwienne kończyn wywołując zdrowotnie zjawisko zwane REWITALIZACJĄ - powrót życia i proporcjonalnych do wieku sił życiowych - gdyż większość chorych ludzi, którzy w związku z chorobą czują się znacznie starzej niż by to wynikało z ich wieku, a poddających się tej terapii zgłasza, iż po chelatacji czują się, gdy chodzi o sprawność biologiczną, jakby im ujęto 10 - 15 lub nawet więcej lat.
Nazwa pochodzi od greckiego słowa chele, co oznacza pazur albo kleszcze, szczypce kraba.
Związki chelatowe (kleszczowe) powstają wówczas, gdy następuje trwałe połączenie substancji organicznej z jonem metalu co najmniej dwuwartościowego.

Przykładami naturalnych związków chelatowych są: hemoglobina, mająca w cząsteczce jon żelaza, chlorofil, mający w cząsteczce jon magnezu.
Jeżeli wprowadzimy do organizmu taką aktywną substancję organiczną, to będzie ona z metalami tworzyła trwałe związki, dobrze rozpuszczalne w płynach ustrojowych i jako zbędne, będą one szybko wydalane przez nerki z organizmu. Najczęściej dwie godziny po zakończeniu wlewu dożylnego ok. 80% podanego EDTA jest już wydalone do moczu. Substancja ta, w przeciwieństwie do większości spożywanych leków nie zaśmieca naszego wnętrza - nie wchodzi w metabolizm i wydala się w całości.
Taką substancją jest właśnie EDTA - syntetyczny aminokwas stosowany już w latach 50 do leczenia zatruć metalami ciężkimi, ołowiem i rtęcią. Terapia ta najbardziej popularna jest w krajach wysokorozwiniętych.
Chelatacja osiąga się podobny efekt zdrowotny co przy pomocy długotrwałej głodówki leczniczej unikając jednak sporych niedogodności głodowania. Głodówki, pomimo generalnie pozytywnego wpływu na zdrowie, nie są jednak w stanie usunąć z ustroju zalegających tam od wielu lat w nadmiarze złogów metali ciężkich, co z powodzeniem uzyskujemy chelatacja. Z drugiej strony, znany jest pozytywny wpływ postów, czyli głodówek na długowieczność. Dla znawców problematyki geriatrycznej nie ulega to dziś najmniejszej kwestii. Wobec powyższego, chelatację, która w pewnych kwestiach przewyższa pozytywnie zdrowotny wpływ głodówki leczniczej śmiało można by uznać za PRZEPUSTKĘ DO ZDROWEJ DŁUGOWIECZNOŚCI.

Pod wpływem chelatacji podnosi się wyraźnie przejściowo poziom cholesterolu, co jest dowodem t wskaźnikiem właściwego działania EDTA na to, że zmiany miażdżycowe rozpadają się. Zmiany miażdżycowe składają się głównie z cholesterolu, który poprzez jon wapnia Ca++ przyczepiony jest do ścianek tętnic, letniczek i naczyń włosowatych. EDTA wydziera - odrywa - jon wapnia z tego kompleksu "odczepiając" w ten sposób również cholesterol od blaszki miażdżycowej do surowicy krwi, gdzie możemy go wtedy przejściowo zbadać jako poziom podwyższony. Pomimo tego wzrostu cholesterolu w surowicy krwi, niemal wszyscy chorzy zgłaszają entuzjastycznie wyraźne ustępowanie
objawów związanych z miażdżycą, to jest objawów zwężonych tętnic.
OFERTA SPECJALNA

WCZASY ODCHUDZAJĄCE ZDROWOTNE !
TERAPIE
OFERTA SPECJALNA

WCZASY ODCHUDZAJĄCE ZDROWOTNE !O NAS         INNE INFORMACJE     CENNIK     SKLEP INTERNETOWY
W latach 80-tych opracowano bardziej dostępną formę chelacji, a mianowicie chelację doustną. Czyniło by to chelację czymś tak prostym jak przyjmowanie witamin, a zarazem obniżało by jej koszt do mniej więcej jednej dziesiątej kosztu chelacji dożylnej. Nadzieje związane z tą formą chelatacji wydają się jednak płonne, gdyż niestety nie występuje tu zbliżona skuteczność. Amerykanie wyliczyli nawet, że jeden wlew kroplowy daje podobne zmiany zdrowotne jak trzymiesięczne leczenie doustne EDTA. Wobec czego by uzyskać efekt 30 przetoczeń kroplowych należałoby prowadzić leczenie doustne przez około 30 lat.
Najpewniej spożywany z pokarmem EDTA już w żołądku ulega związaniu z metalami obecnymi w pożywieniu - głównie z wapniem Ca++ i magnezem Mg+ + . EDTA zubożałby wtedy najpewniej jedynie w minerały naszą dietę, nie ruszając nawet złogów przebywających w głębiej położonych tkankach nie mówiąc już o miażdżycy w tętnicach.
Cały sens wlewów dożylnych polega bowiem na tym, by EDTA było podane właśnie tam gdzie ma wywierać swoje działanie, a więc bezpośrednio do łożyska naczyniowego.

NAJLEPSZE EFEKTY PRZYNOSI LECZENIE CHELATOWE W ZWALCZANIU SCHORZEŃ TAKICH JAK:
1. Zaburzenia krążenia obwodowego, szczególnie kończyn
2. Choroba wieńcowa
3. Choroba nadciśnieniowa
4. Zatorowość płuc
5. Stany spastyczne oskrzeli
6. Zaćma i jaskra
7. Owrzodzenie i żylakowatość podudzi
8. Zaburzenia seksualne
9. Choroba Alzheimera
10. Depresje
11. Choroba zwyrodnieniowa stawów
12. W niektórych schorzeniach tkanki łącznej, jak np. reumatoidalne zapalenie stawów
13. Powikłania cukrzycy
14. Przewlekłe zapalenie trzustki
15. Inne przewlekłe stany zapalne.
16. W zatruciach metalami ciężkimi, jak ołów, rtęć czy kadm.
17. W zespołach przewlekłego zmęczenia, w zespole wypalenia
18. Kolagenozy