Create your own web pages in minutes...
2007-2009 gd-med.pl
Prywatny Gabinet Lekarski Grażyna Duszkiewicz
Albatrosów 12B
Warszawa
Tel/Fax 022 644-04-72

grazyna.duszkiewicz@interia.pl


Bańki - Masaż Bańką

Traktowane przez lata raczej z przymrużeniem oka, znów wracają do łask. Nie bez powodu - pomagają bowiem wyleczyć zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, infekcje górnych dróg oddechowych, reumatyzm, osłabienie układu odpornościowego. Postawienie baniek łagodzi napięcia i stresy, poprawia też krążenie, dzięki czemu czujemy się pełni energii i rześcy.
- Pozwala nawet uniknąć antybiotyków, np. w nawracających infekcjach górnych dróg oddechowych - podkreśla dr Wiesław Salach, dyrektor Centrum Leczenia Bólu i Akupunktury w Warszawie.
Lecznicze właściwości baniek odkryto na Dalekim Wschodzie, gdzie od tysiącleci są lekiem, który działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo, a także wzmacnia, odtruwa, uspokaja.
Tajemnica działania

Są trzy rodzaje baniek. Obojętnie jakiego użyjemy, chodzi o to, by w środku, po przyłożeniu do ciała, wytworzyła się próżnia. Dzięki temu bańka przysysa się do skóry.

Bańki szklane klasyczne - do stawiania na gorąco. Przysysają się do ciała, gdy palący się wewnątrz spirytus zużyje tlen. Ich działanie jest najsilniejsze.
Szklane - do stawiania bez użycia ognia. Mają wentyl, którym odsysa się powietrze za pomocą specjalnej pompki. Najbezpieczniejsze.
Gumowe - podciśnienie powstaje, gdy rozpręża się ściśnięta guma.
Stworzone w bańce podciśnienie powoduje, że z małych naczyń krwionośnych zostają wyssane pewne ilości białych i czerwonych ciałek krwi. Po wynaczynieniu stają się one "ciałem obcym" i muszą być usunięte.
- To mobilizuje organizm do walki z chorobą lub bólem - wyjaśnia dr Halina Kondraciuk, specjalista terapii próżniowej.

Kiedy, komu, gdzie i jak

Zabieg najlepiej wykonywać raz na dwa dni. Dla uśmierzenia bólu można częściej. Przy przeziębieniu - na plecach i bokach klatki piersiowej, natomiast przy leczeniu bólu - tam, gdzie on dokucza (nawet na kolanie). Aby wzmocnić efekt, warto przykładać bańki w miejscach akupunkturowych (wskazanych w instrukcji dołączonej do opakowania). Pozwala to na szybkie przywrócenie równowagi energetycznej w organizmie.
- Według chińskiej medycyny przeziębienie jest wywołane wtargnięciem do ustroju żywiołów zimna, wiatru i wilgoci, które spowalniają krążenie krwi i osłabiają nasze mechanizmy obronne - mówi dr Kondraciuk. Stawianie baniek w punktach akupunkturowych lepiej jednak powierzać osobom specjalnie do tego przygotowanym. Mimo instrukcji nietrudno o pomyłkę. Nawet centymetrowe przesunięcie może spowodować niepożądaną reakcję, a zbyt silne podciśnienie - nawet zrobić krzywdę.

Wymasować ból

Masaż relaksacyjny, odstresowujący lub uśmierzający ból można zrobić każdą bańką, ale gumową najłatwiej (szklaną trudno manipulować, można uszkodzić skórę). Najpierw smarujemy wybrane miejsca oliwką kosmetyczną lub maścią rozgrzewającą. Po przyssaniu bańki trzeba wyregulować ciśnienie, tak aby ją swobodnie przesuwać. Masaż nie może być bolesny. Bańkę prowadzimy powoli z góry na dół i z dołu do góry, po całej masowanej powierzchni, np. plecach. Po zabiegu pacjent nie musi leżeć w łóżku, chyba że jest chory, wtedy zabieg najlepiej robić wieczorem, tuż przed snem.

Kuracja dla dzieci

Nadaje się tylko dla tych, które ukończyły rok. Skórę smaruje się kremem, by nie była napięta, i stawia się 6 małych baniek: nad, pod i między łopatkami (po 3 bańki po każdej stronie pleców). Układają się wtedy w rysunek skrzydeł motyla. Trzyma się je przez 10 minut. Dziecko musi być szczelnie okryte. Po zabiegu powinno zostać w domu co najmniej trzy dni.


OFERTA SPECJALNA

WCZASY ODCHUDZAJĄCE ZDROWOTNE !
TERAPIE
OFERTA SPECJALNA

WCZASY ODCHUDZAJĄCE ZDROWOTNE !O NAS         INNE INFORMACJE     CENNIK     SKLEP INTERNETOWY